Studiomaps.

Klatretræ.DK

5.0· 3 anmeldelser på GoogleVestergårdvej 57B, Røjle Tårup, StribFlere i Røjle TårupFlere i Strib

Klatretræ.DK · Prøvetime

Få studiets prøvetilbud

Studiet sender dig sit prøvetilbud. Gratis og uforpligtende.

Vi sender din forespørgsel videre til studiet

Kategori
Klatring
Sted
Røjle Tårup, Strib
Bedømmelse
5.0 / 5 (3 anmeldelser på Google)
Pris
Begynderkursus i træklatring (flerdagskursus) koster 2400 kr + moms pr. deltager med max. 4 deltagere. Priser for øvrige kurser og aktiviteter fremgår ikke direkte af de tilgængelige sider.

Klatretræ.dk er et enmandsfirma beliggende i Røjle Tårup ved Strib, der tilbyder træklatring, teambuilding, escape game og naturoplevelser for alle aldersgrupper. Virksomheden skræddersyr arrangementer til virksomheder, institutioner, skoler og private og udbyder desuden klatrekurser for begyndere og instruktører samt pædagogiske kurser for fagpersonale. Klatretræ.

dk er partner i Naturpark Lillebælt og er stolt bruger af naturen langs Lillebælt.

Priser

Begynderkursus i træklatring (flerdagskursus) koster 2400 kr + moms pr. deltager med max. 4 deltagere. Priser for øvrige kurser og aktiviteter fremgår ikke direkte af de tilgængelige sider.

Hold

TræklatringTeambuildingMiddelfart Escape gameBegynderkursus i træklatringInstruktørkursusOvernatning i træerPædagogiske kurser
Hjemmeside

Anmeldelser på Studiomaps

Ingen anmeldelser endnu — har du trænet her? Vær den første til at fortælle.

Har du trænet her? Giv din bedømmelse

Ofte stillede spørgsmål om Klatretræ.DK

Hvad koster det at træne hos Klatretræ.DK?

Priserne hos Klatretræ.DK ligger på 2400 DKK.

Hvor ligger Klatretræ.DK?

Klatretræ.DK ligger på Vestergårdvej 57B i Røjle Tårup, Strib.

Hvilken slags træning tilbyder Klatretræ.DK?

Hos Klatretræ.DK finder du klatring.

Hvilken bedømmelse har Klatretræ.DK?

Klatretræ.DK har 5.0 ud af 5 på Google baseret på 3 anmeldelser.

Er det her dit gym eller studio?

Claim Klatretræ.DK og tilføj prøv-tilbud, flere billeder og mere.

Claim dit studio

Lignende gyms & studioer

Guides der hjælper dig med at vælge

Alle guides