Studiomaps.
1 / 6

LUMÉ Gym

5.0· 4 anmeldelser på GoogleValhøjs Alle 126, Rødovre, KøbenhavnFlere i RødovreFlere i København

LUMÉ Gym · Prøvetime

Gratisførste time

Vi sender din forespørgsel videre til studiet

Kategori
Wellness, Træningsstudio
Sted
Rødovre, København
Bedømmelse
5.0 / 5 (4 anmeldelser på Google)
Pris
CORE-medlemskab fra kr 525/md (årlig binding, under 30 år) til kr 895/md (månedlig, over 30 år) med et oprettelsesgebyr på kr 500 ved månedlig binding. Class Pass kan købes enkeltvis for kr 200 eller 5 stk. for kr 800.

LUMÉ er et holistisk health club i Rødovre, begrænset til 200 medlemmer, og beskriver sig selv som verdens første træningscenter bygget 100% på døgnrytmebiologi.

Centret kombinerer fuldspektret lys der spejler solens naturlige rytme, naturlige materialer og funktionel bevægelse med avancerede wellness-terapier som red light-terapi, PEMF-terapi, grounding, compression boots, sauna, isbad og floating. En 100 m² udendørs zone samt en 20 m² sauna med biodynamisk sedumtag og rødt lys udgør LUMÉ Heat.

Holdtræning i yoga og vejrtrækning indgår ligeledes i udvalgte medlemskaber.

Priser

CORE-medlemskab fra kr 525/md (årlig binding, under 30 år) til kr 895/md (månedlig, over 30 år) med et oprettelsesgebyr på kr 500 ved månedlig binding. Class Pass kan købes enkeltvis for kr 200 eller 5 stk. for kr 800.

Åbningstider

Man–Tor
06:00-21:30
Fre
06:00-20:00
Lør–Søn
08:00-18:00

Hold

YogaReiki HealingHIITVejrtrækning
Hjemmeside

Anmeldelser på Studiomaps

Ingen anmeldelser endnu — har du trænet her? Vær den første til at fortælle.

Har du trænet her? Giv din bedømmelse

Ofte stillede spørgsmål om LUMÉ Gym

Hvad koster det at træne hos LUMÉ Gym?

Priserne hos LUMÉ Gym ligger på 200–895 DKK.

Har LUMÉ Gym et prøvetilbud?

Ja. LUMÉ Gym tilbyder: Gratis Prøvetræning – Første session er altid gratis!.

Hvilke åbningstider har LUMÉ Gym?

LUMÉ Gym har åbent Man–Tor 06:00-21:30, Fre 06:00-20:00, Lør–Søn 08:00-18:00.

Hvor ligger LUMÉ Gym?

LUMÉ Gym ligger på Valhøjs Alle 126 i Rødovre, København.

Hvilken slags træning tilbyder LUMÉ Gym?

Hos LUMÉ Gym finder du wellness og træningsstudio.

Hvilken bedømmelse har LUMÉ Gym?

LUMÉ Gym har 5.0 ud af 5 på Google baseret på 4 anmeldelser.

Billeder fra studioet

Er det her dit gym eller studio?

Claim LUMÉ Gym og tilføj prøv-tilbud, flere billeder og mere.

Claim dit studio

Lignende gyms & studioer

Flere kategorier i København

Områder i København

Guides der hjælper dig med at vælge

Alle guides