Studiomaps.

Yoga Bible

4.5· 16 anmeldelser på GoogleTorvegade 66, Christianshavn, KøbenhavnFlere i ChristianshavnFlere i København

Yoga Bible · Prøvetime

Book en prøvetime

Studiet vender tilbage med tid og pris. Gratis og uforpligtende.

Vi sender din forespørgsel videre til studiet

Kategori
Yoga, Hot Yoga, Træningsstudio
Sted
Christianshavn, København
Bedømmelse
4.5 / 5 (16 anmeldelser på Google)

Yoga Bible er Københavns mest erfarne yogaskole med mere end 500 uddannede yogalærere siden 2014. Fra deres studio på Christianshavn tilbyder de Yoga Alliance-akkrediterede læreruddannelser i 4, 8 eller 18 ugers format – samt specialkurser i inversions, splits og backbends med max 12 deltagere.

Med over 30 ugentlige klasser og et stærkt fællesskab er Yoga Bible stedet for både begyndere og erfarne udøvere, der ønsker at fordybe sig eller blive certificerede lærere.

Hold

InversionsSplitsBackbends200-hour yoga teacher training300-hour advanced teacher trainingMentorship
Hjemmeside

Anmeldelser på Studiomaps

Ingen anmeldelser endnu — har du trænet her? Vær den første til at fortælle.

Har du trænet her? Giv din bedømmelse

Ofte stillede spørgsmål om Yoga Bible

Hvor ligger Yoga Bible?

Yoga Bible ligger på Torvegade 66 i Christianshavn, København.

Hvilken slags træning tilbyder Yoga Bible?

Hos Yoga Bible finder du yoga, hot yoga og træningsstudio.

Hvilken bedømmelse har Yoga Bible?

Yoga Bible har 4.5 ud af 5 på Google baseret på 16 anmeldelser.

Er det her dit gym eller studio?

Claim Yoga Bible og tilføj prøv-tilbud, flere billeder og mere.

Claim dit studio

Lignende gyms & studioer

Flere kategorier i København

Områder i København

Guides der hjælper dig med at vælge

Alle guides